Salah, futbollisti i preferuar i Zinedine Zidane

Pas një periudhe të shkëlqyer te Roma, Mohamed Salah është shndërruar menjëherë në një lider edhe te Liverpooli, skuadër ku u transferua vetëm në fillim të kësaj vere. Egjiptiani ka tërhequr vëmendje...

“Problemi i Realit është Ronaldo”

Ish trajneri i Realit të Madridit, Fabio Capello mendon se problemi më i madh i “galaktikëve” në këtë fillim sezoni është Cristiano Ronaldo. Ronaldo deri tani ka luajtur në katër nga shta...

Isco: Faji është i imi

Ylli i Real Madridit, Isco është ftuar nga Kombëtarja e Spanjës, pavarësisht se po luan shumë pak këtë edicion me skuadrën e tij. Ai është i vetëdijshëm që faji është te ai, pasi nuk është startues m...

Hap fals për Realin, -9 nga Barcelona (VIDEO)

Real Madridi nuk ka mundur që të marr më shumë se një pikë si mysafirë i Malagas, duke mbetur kështu nëntë pikë prapa liderit, Barcelonës Që nga minuta e parë, skuadra e Zinedine Zidane hasi në vësht...

Roma është një skuadër e madhe

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se Roma është një skuadër e madhe. ‘Los Blancos’ kanë arritur në kryeqytetin italian dhe do të luajnë sonte në Stadio Olimpico. “Duhet të qëndrojmë...

Gareth Bale ka lajme të mira për Realin

Gareth Bale pritet që shumë shpejtë të kthehet të luaj për Real Madridin. Skuadra spanjolle, Real Madrid ka marrë lajm shumë të mirë, pasi rikuperimi i Gareth Bale po shkon shumë më mirë se sa pritej...

Real Madrid fiton Champions League

Ish-trajneri i Real Madridit, Fabio Capello, në një intervistë me Fox Sport, ka thënë se Realit nuk do t’i mungojnë titujt me Zinedine Zidanen. Sipas teknikut italian Reali mund të fitojë Ligën e Kam...