Taratori, ushqimi ideal kundër mykut dhe antibiotikëve

Nëse jeni të prekur nga infeksione me origjinë mykotike apo jeni duke u kuruar me antibiotikë, kombinimi ideal sipas Blerina Bombajt do të ishte:

-1 kupë kos i bërë vetë
-2 thelpinj hudhër
-pak vaj rigoni
-pak kastravec
-pak koper
-Sipas deshirës i shtoni edhe pak arra.

Eshtë ideale edhe për femijë që vuajnë nga acarime të lëkurës. Përpiquni ta konsumoni çdo darkë!

Nëse ju shqetëson era e pakëndshme e hudhrës mund të provoni të konsumoni pak majdanoz të freskët , funksionon!

Pin It