Televizionet e huaja dokumentarë për Kombëtaren Shqiptare

albania-1

Kualifikimi i Kombëtares Shqiptare në kapionatin Europian 2016 i cili do të zhvillohet në paris ishte një ngjarje historike për të gjithë shqipëtarët. Po buja e madhe nuk ka qenë vetëm brenda shqipërisë dhe vetëm për shqipëtarët. Televizioni i njohur sportive “SRF” në Zvicër ka realizuar një dokumentarë për Kombëtaren Shqiptare.

Në dokumentarin i cili zgjatë 5 minuta tregohet rrugëtimi i skuadrës tonë deri në momentin e kualifikimit dhe betejat e ardhëshme në këtë eveniment.

Present në këtë dokumentarë të shkurtër janë kapiteni Lorik Cana Giani De Biasi dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi.

Në fillim në video shfaqej Kapiteni Lorik Cana tek sa thoshte se kulifikimi në kampionatin europian kishte qënë ëndërra e tijë. Ndërsa De Biasi shfaqej tek thoshte se asgjë nuk është e pamundur dhe se ata kishin besuar nga fillimi deri në fund.

Reportazhi mbyllet me besimin e Lorik Canës për të kaluar grupin “Kemi cilësi dhe dëshirë të madhe”

Albaniens EURO-Premiere

Albaniens EURO-PremiereDas Schweizer Fernsehen hat ein sehenswertes und interessantes Video über die erste Teilnahme Albaniens bei der Fußball-Europameisterschaft 2016 ausgestrahlt.Hier findet Ihr das Video, was sagt ihr dazu?

Posted by Albanische Nationalmannschaft on Sunday, May 8, 2016

Pin It