Temperaturat e ulëta dhurojnë spektakël në ujëvarën Hukou në Kinë

1357036310_22-2

Temperaturat e ulëta të ditëve të fundit kanë dhuruar disa pamje spektakolare të ujëvarës Hukou, në Kinë.

Disa pjesë të saj kanë ngrirë duke formuar stalaktite, ndërsa ylberet e formuar nga thyerja e dritës kanë bërë që ujëvara të kthehet në  të akullt.

Ujëvara Hukou gjendet në provincën Shanxi të Kinës dhe është cilësuar si një nga më të mëdhatë në botë.

article-0-119b85a1000005dc-867_964x640

article-0-119b864b000005dc-533_964x637

article-0-119b866c000005dc-573_964x640

Pin It