Thiago Silva: Do ndjek shembullin e Maldinit, luaj deri në 40 vjeç

thiago-silva

Qëndër mbrojtësi i PSG-së është shprehur se ka patur fatin të luajë me një legjendë si Maldini në 6 muajt e fundit të karrierës së tij.

Thiago Silva ka thënë se do të përpiqet të ndjekë shembullin e tij dhe të shikojë nëse fiziku do t’ia lejojë.

Objektivat kryesore të tij janë: rinovimi me skuadrën e PSG-së dhe pjesmarrja e tij në Botërorin Rusi 2018.

Pin It