Topi i Artë, 10 kandidatët e parë

ba735

Kandidatët për fitimin e Topit të Artë kanë nisur të njihen mëngjesin e së hënës. Mes emrave të parë është edhe ai i favoritit kryesor, portugezit Cristiano Ronaldo.

Të tjerët janë Sergio Agüero (Manchester City), Pierre Emery Aubameyang (Borussia Dortmund), Gareth Bale (Real Madrid) dhe Gianluigi Buffon (Juventus), Kevin De Bruyne (Manchester City), Paulo Dybala (Juventus), Diego Godin (Atlético Madrid), Antoine Griezmann (Atlético de Madrid) dhe Gonzalo Higuaín (Napoli/Juventus).

Gjatë ditës së sotme, “France Football” do të publikojë periodikisht, sipas rendit alfabetik, 30 kandidatët për çmimin më prestigjioz individual në futboll.

1c919

 

Pin It