Uji i ngrohtë esëll në mëngjes i sjell dobi trupit tuaj

Shumë ekspertë të shëndetit dhe lëkurës bien dakord se konsumimi i ujit është i rëndësishëm për të mbajtur trupin të pastër nga toksinat dhe për të qenë të hidratuar.

Nisja e ditës me një gotë ujë është zakoni më i mirë për shëndetin. Si uji i ftohtë ashtu edhe ai vakët janë të mirë në këtë rast.

Gjithsesi, ekspertët rekomandojnë që të pini ujë të ngrohtë, të shoqëruar me pak limon, në mëngjes ose gjatë ditës, për t’i sjellë trupit një sërë përfitimesh shëndetësore, shkruan Gazeta Shëndeti.

Pin It