Ulen temperaturat në mëngjes, por mesdita do jetë e nxehtë

Sipas MeteoAlb sot do të mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta ndersa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë me kthjellime dhe vranësira ku më të dukshme do të jenë në zonat malore Lindore.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por nje rritje te lehte sjell mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 37 °C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe ne det me shpejtesi 38 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Pin It