United – Chelsea, spektakël pa gola

1383882_1138864169493377_1186654258365632265_n

Machester United dhe Chelsea kanë barazuar në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të xhiros së 19-të të  Premier League.

Të dyja skuadrat dhuruan spektakël dukë goditur shtyllat por falë performancës mjaft të mirë të portierëve rrjetat mbetën të paprekura.

Ky barazimi i United ndaj Chelseas ka bërë që të luhatet edhe më tej pozita e trajnerit të Manchesterit, Louis van Gaal.

Pas kësaj ndeshje, Manchester United mbetet në vendin e gjashtë me 30 pikë, ndërsa Chelsea zë vendin e 14-të me 20 pikë të fituara pas 19 xhirove të zhvilluara deri më tani në Premier League.

Pin It