Video: Boka vs Rosario, cfarë sherri në Argjentinë

cdn1-uvnimg

Në ndeshjen e kësaj jave midis ekipit të Boka Juniors dhe Rosario Sentral, për kampionatin Argjentinas, një sherr masiv ka plasur në fushën e lojës pas golit të Teofilo Gutierrez për miqtë. Gutierrez pas golit  ka bërë  disa gjeste në drejtim të tifozëve të Bokës. Kjo ka shkaktuar reagimin e lojtarëve të Bokës dhe arbitri është detyruar ta pezullojë ndeshjen për disa minuta. Gutierrez, një lojtar shumë problematik me një të kaluar tek skuadra rivale e Bokës, River Plejt. Në të kaluarën e tij rëndon dhe një incident ku mendohet të ketë nxjerrë dhe pistoletën në dhoma të zhveshjes. Video:

Pin It