VIDEO:Milan vazhdon marshimin drejt Europës, poker Empolit, Lapadula dy golësh.

lapadula-cropped_1ex7p6rjeetgl1ghyxlg96qlsr

Milani ishte i impenjuar mbrëmjen e djeshme në Kastelani të Empolit në kuadër të javës së 14 të kampionatit Italian. Një Milan dominues me ndryshime në formacion në krahasim me formacionin e derbit ka shkatërruar me 4 gola Empolin. Rrugën e rrjetës për Milanin e  gjetën Lapadula 2 herë, Suso dhe autogol i Kosta. Për empolin kishte barazuar momentalisht Saponara. Një fitore që e katapulton Milanin në vendin e 2-të me 29 pikë në pritje të ndeshjeve që zhvillohen ditën e sotme.Video e plotë me golat dhe rastet e ndeshjes:

https://www.youtube.com/watch?v=UkDYrRex5rs

Pin It