Wolfsburg me një këmbë në çerekfinale (VIDEO)

Wolfsburgu ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme si mysafir I Gentit duke fituar me rezultatin e patër 1-3.

Golat për Wolfsburgun u shënuan nga nga Draxler (2 gola) në minutën e 44, 54 dhe Kruse në minutën e 60.

Golat për skuadrën e Gentit u shënuan nga Kums në minutën e 81 dhe  Coulibaly në minutën 89.

Me këtë fitore Wolfsburgu pothuajse është I kualifikuar në fazën tjetër të Champions League

https://www.youtube.com/watch?v=kWljVm7qiDI

 

Pin It