Zyrtare/ Shkarkohet Benitez, vjen Zidane

Zidane-Real-Madrid-Manager

Rafa Benitez nuk është më trajner i Realit të Madridit.

Aventura e spanjollit zgjati vetëm shtat muaj në krye te klubit mbretëror.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, në një konferencë për shtyp e kakonfirmuar shkarkimin e tij.

“Duhet tu njoftojë që klubi ka vendosur që të shkëpusë kontratën me Rafa Benitezin”, ka thënë Perez.

Shkarkimi i ish trajnerit të Napolit dhe Interit është shkarkuar pas rezultateve të dobëta me Los Blancos.

Florentino Perez në konferencën për shtyp për media ka bërë publike se bordi i klubit ka vendosur, Zinedine Zidane te jetë trajner i ri i Realit Madridit.

Tekniku francez ishte trajner i të rinjve të Realit.

Pin It