Parashikimi i motit, e hënë 18 maj 2020

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e hënë parashikohet me vranësira, kryesisht shtresore të mesme dhe të larta si dhe intervale  kthjellimi. Në ekstremin verior, parashikohen pika...