Samsung, Note 8 do të dalë në gusht

Samsung dëshiron t’i vjedhë skenën Apple dhe për këtë po programon daljen e Galaxy Note 8 në gusht, pasaërdhësi i të pafatit Note 7 i tërhequr nga tregu për shkak të baterisë ‘shpërthyese’. Një datë ...

5 gjëra të padëgjuara që mund të bëni me 5G

E gjithë industria e teknologjisë pa kabllo po flet për 5G. 5G ka si qëllim të jetë 1000 herë më i shpejtë se teknologjia aktuale pa kabllo dhe më e shpejtë se ajo çka ofron Google Fiber me lidhjen f...

Facebook prezanton një botë të re teknologjike

Facebook-u pati pak ditë më parë konferencën e tij të tetë, por titujt e parë të gazetave, nuk i pushtoi vetëm për këtë arsye. Ai që vazhdon të diskutohet në media e forume online është plani i paras...

Google Earth vjen me risi të reja

Google Earth po përmirësohet. I njohur për pamjet satelitore, topografinë dhe ndërtesat 3D, prej të martës ofron informacione shtesë dhe eksperienca më interaktive. Kjo risi, e quajtur “Knowledge Car...

Moto C, tani është më lirë të marrësh smartphone

Motorola Mobility nxorri në treg dy smartphone-t e saj të rinj, Moto G5 dhe Moto G5 Plus, por sigurisht që ka dhe të tjera deri në fund të vitit. Një i tillë që do të dalë së shpejti është Moto C, nj...

Risi: Del në treg smartfoni i parë Nokia Android

Smartfoni i parë Nokia Android ka dale në treg dhe do të lançohet vetëm në Kinë pasi ky vend vlerësohet si një treg i rëndësishëm strategjik me qindra milionë përdorues. Smartfoni i parë Nokia Androi...

Risi: Teknologjia lidhet me shqisën e të prekurit

Shkenca sëfundmi po sjell të tjera risi atë të haptic, lidhja mes teknologjisë dhe shqisës së të prekurit. Deri më sot eksperienca jonë me haptics ka qënë e lidhur me një dridhje në xhep kur vinte nj...