Recetë /Gjellë me kërpudha dhe lëng mishi

Përbërësit: 7 kërpudha te freskëta 1 lugë vaj ulliri 2 lugë gjalpë 2 lugë miell Një kub koncentratë viçi 1 filxhan qumësht kripë erëza piper për shije Përgatitja: Shpëlajini kërpudhat, pastaj thajini...

Largoni stresin me këto veprime të thjeshta

  Stresi është një gjendje pakëndshme e zgjimit emocional dhe fiziologjik që njerëzit provojnë në situata që ata i perceptojnë si të rrezikshme apo kërcënuese për mirëqenien e tyre. Në përgjithë...

E qara tek bebet, jo gjithmonë tregon uri

Një shkrim në gazetën “New York Times” thotë se jo gjithmonë e qara e një të sapolinduri tregon se ka uri. E qara në vend të fjalëve Foshnja ende pa mbushur vitin përdor të qarën, si të ishin fjalë, ...

Çfarë ushqimi të konsumoni në punë ?

Të hash vaktin e plotë drekës teksa punon,  mund të jetë e vështirë për shkak të orarit, megjithatë nuk duhet lënë pas dore. Sallatrat janë gjithmonë të pranueshme, nuk kërkojnë kohë dhe as shumë shp...