Antibiotikët bio që nuk skadojnë

Le të mos jetë zgjidhja e parë marrja e antibiotikëvenë farmaci, provoni tia dilni mbanë natyralisht. Çaji mbetet ilaçi kryesor për të gjithë, por cili çaj funksionon më mirë?  Çaji i Malit Të gjithë...

Tërshëra, një drith plot vlera!

Mëngjesi  është një nga gjërat më të rëndësishme për ta nisur një ditë siç duhet. Prej disa kohësh kemi mësuar të konsumojmë vaktin klasik të mëngjesit, bukë e reçel dhe lëngje frutash, apo biskota m...

9 ushqimet që metabolizmi të funksionojë siç duhet

Ka disa ushqime që e ndihmojnë trupin tuaj të qëndrojë në formë, madje edhe të humbasë disa kile të tepërta. Nutricionisti Rick Hay, në një artikull për “Healthista”, ka zbuluar se kush janë gjërat q...

Këto zakone mëngjesi ju shëndoshin!

Për të shmangur problemet e mbipeshës dhe obezitetit, duhet ndjekur një program i shëndetshëm ushqimi dhe aktiviteti fizik. Jo të gjithë e dinë faktin se disa zakone të mëngjesit në të vërtetë sjelli...

E vërtetuar, njerëzit që zgjohen herët kanë sukses!

Sipas një studimi të publikuar në një revistë Psikologjike, personat që zgjohen para orës 06:00 nuk janë vetëm më produktive dhe miqësore, ata janë edhe më të suksesshëm. 90% e sipërmarrësve dhe arti...

Arra dhe mjaltë, kombinimi i përsosur për shëndetin

Kombinimi i arrave me mjaltë, mund të jetë një zgjidhje shumë e mirë natyrale, për të kuruar një sërë problemesh shëndetësore. Ky kombinim mbart një sërë vitaminash dhe mineralesh, karbohidrate dhe p...