Risi: Facebook sjell postimet 3D

Rrjeti social facebook ka prezantuar “Postimet 3D”, një lloj i ri i postimeve në Faqen e të Rejave që i lejon njerëzit të krijojnë objekte 3D dhe më pas t’i postojnë ato direkt në Facebook. Të gjithë...

Facebook shpall luftë ndaj “fake news”

Facebook forcon luftën e tij ndaj dezinformimit online duke dashur të jetë platformë e pastër në profilet e 2 miliardë përdoruesve të saj nga linqet, artikujve sensacionalë, urryes, përmbajtjeve “të ...

Facebook “fut hundët” edhe në futboll

Facebook “fut hundët” edhe në futboll. Rrjeti social i Mark Zuckerberg, nga shtatori do të transmetojë falas përmes shërbimit të vet “Livestream” ndeshje të Ligës së Kampionëve. Ky shërbim do t’u ofr...

Risi: Facebook krijon hartën e katastrofave

  Facebook nuk ndalet me risitë që sjellë, së fundmi po fuqizon mjetet e saj të ndihmës në raste fatkeqësish natyrore duke krijuar hartën e katastrofave. Kjo hartë përdoret nga organizatat që duhet t...

Risi: Facebook fut çatin privat edhe në videot live

Facebook fuqizon funksionin Live, videot direkte streaming duke u dhënë përdoruesve më shumë mundësi ndërveprimi. Kompania flet për një çat privat mbi filmimin dhe mundësinë për të shtuar një mik  në...

Lulja e ‘mirënjohjes’, ikona e re e facebook

Facebook shton një tjetër reagim. Nëse me parë thjesht mund të klikoje “Pëlqej”, me shenjën me gishtin e madh lart, filloi dhe ndarja e reagimeve me emoji, ku mund të shprehje keqardhje, habi, inat t...

Facebook së shpejti bëhet me televizion të vetin

Facebook do të lançoj programe për Tv duke sfiduar Netflix, Hulu apo Amazon. Sipas lajmit të Business Insider, rrjeti social po punon mbi 24 spektakle origjinale për t’i transmetuar in streaming në p...

Rekord nga Facebook, reklamon 5 milion biznese

Në Shtator kompania tha se kishte 4 milion reklamues ndërsa në Mars vetëm 3 milion. Rrjeti social më i madh në botë Facebook është shtëpia e 1.9 miliard përdoruesve në mbarë botën. Facebook tha sot s...

Facebook prezanton një botë të re teknologjike

Facebook-u pati pak ditë më parë konferencën e tij të tetë, por titujt e parë të gazetave, nuk i pushtoi vetëm për këtë arsye. Ai që vazhdon të diskutohet në media e forume online është plani i paras...