• Bukuria e Azrailit (a.s)

  Një histori e vërtetë e treguar nga Dr. Haluk Nurbaki: Unë kam 40 vjet që punoj si specialist kanceri dhe jam bërë dëshmitar i shumë ngjarjeve përtej ...

 • Pushimi i drekës: Çfarë të konsumojmë për të ...

  Pranvera ka ardhur dhe nevoja për të shkatërruar disa kile për verën bëhet më urgjente. Për sa kohë që jemi në shtëpi, mund ta kontrollojmë menunë dhe...

 • Kalendari historik: 8 prill

    1582 – Lindi Phienas Fletcher, poet anglez që shkroi gjatë gjithë jetës dhe kur vdiq la pas një letërsisë të pasur që krahasohet me atë  bashkë...

 • Moti, e hënë 8 prill 2019

  Mbetemi nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të dendura deri në mesditë, të cilat herë pas here do të gjenerojnë rrebeshe afatshkurtër shiu. N...

 • Parashikimi i motit, e premte 5 prill 2019

  Vijon ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme duke kushtëzuar vranësira dhe intervale të shkurtra kthjellimesh. Më të dukshme mbeten në zonat veriper...

Lajmi i Ditës
Reforma

Ç’është ‘Vetingu’ dhe pse kërk...

Pas miratimit të reformës në drejtësi, vetingu është çështja kryesore në vëmendjen e politikës vendase dhe ndërkombëtare. Rregullimi i projektligjit për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve është kërkesa më emergjente e e zyrtarëve ndërkombëtarë. Bashkimi Europian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë miratimin e 7 ligjeve mbështetëse për zbatimin e ndryshimeve kushtetuese, duke filluar…

Lajme

RSS