Milan – Juventus, formacioni i mundshëm

Milani pret ditën e sotme Juventusin në San Siro në ndeshjen e parë të derbit të javës së 11-të në Serinë A. “Kuq e zinjtë” i janë rikthyer fitores në ndeshjen e shkuar ndaj Chievos dhe tani ndeshen ...

Milan-Juventus, pritet një “San Siro” i magjishëm

Milani do të presë Juventusin, në orën 18:00 të ditës së sotme, në një ‘San Siro’, që nuk do të ketë asnjë vend bosh. Kuqezinjtë, që janë edhe organizatorët e takimit, kanë njoftuar shitjen e të gjit...

Montella: Rikthimi jonë do të jetë befasues

  Vincenzo Montella insiston se objektivi i Milanit për sezonin e ardhshëm është kualifikimi për Ligën. Montella kualifikojë Milanin në Evropë, në sezonin e tij të parë në krye të klubit, dhe tr...

Milani i ri “kinez” fut në listë edhe Dzekon

Milani i ri kinez do të provojë të kthehet i madh me një sulmues të rëndësishëm, rreth të cilit do të ndërtohet skuadra. Klubi kuqezi, përveç Aubameyang, Morata dhe Keita, po mendon edhe për Dzekon, ...

Donnaruma drejt Juves, nuk arrihet akordi me agjentin

Milani mund të humbasë “gurin” saj më të çmuar. Kuqezinjtë kanë pasur së fundmi një takim me agjentin e Donnarumës, por nuk kanë gjetur një marrëveshje. “Duam të shohim blerjet për ...

Bernardeschi fut në “sherr” Milanin dhe Interin

Milani dhe Interi janë të gatshëm për duelin në tregun e transferimeve për talentin italian të Fiorentinës, Federico Bernardeschi. Sky Sport Italia sugjerojnë se skuadrat nga San Siro nuk janë vetëm ...