img_0270

Champions: Legia befason Realin, ngec edhe Juve

Lyon arriti të marrë një pikë të rëndësishme ndaj Juventusit në Torino, pasi sfida e katërt e Grupit H në Ligën e Kampionëve përfundoi në barazim 1-1. Higuain u kujdes të kalonë “zonjën” në epërsi ve...
champions-league-trophy

Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve

Do të luhen sot ndeshjet e katërta për fazën në grupe në Ligën e Kampionëve. Pas mbylljes së ndeshjeve për sa i përket grupeve A,B,C dhe D sot do të impenjohen skuadrat që formojnë grupet E,F,G dhe H...
thiagosilva

A do i tradhëtojë Silva tifozët e Milanit?

Juventusi do ta konsiderojë mundësinë e afrimit të yllit të Paris-Saint-Germain, Thiago Silva. Sipas Tuttosport, Bianconerër janë të interesuar për lojtarin , ndërsa tashmë agjenti i brazilianit e ka...
Foto LaPresse - Daniele Badolato
21/09/2016 Torino ( Italia)
Sport Calcio
Juventus - Cagliari
Campionato di Calcio Serie A TIM 2016 2017 - Stadio "Juventus Stadium"
Nella foto: Dani Alves esulta per il gol del 3-0

Photo LaPresse - Daniele Badolato
21 September 2016 Turin ( Italy)
Sport Soccer
Juventus - Cagliari
Italian Football Championship League A TIM 2016 2017 - "Juventus Stadium" Stadium 
In the pic:  Dani Alves celebrates 3-0 goal

Dani Alves irriton mbrojtësin Lichtsteiner

Mbrojtësi i Juventusit, Stephan Lichtsteiner, nuk është i kënaqur me situatën e tij te skuadra e Juves. Edhe pse klubi po ecën mirë, për t’i trazuar ato ka mjaftuar një deklaratë e mbrojtësit zvicera...
Argentinian forward of Juventus Paulo Dybala (C) celebrates after scoring the 1-0 goal lead during Italian Serie A soccer match between Juventus and Atalanta at the Juventus stadium in Turin, 25 October 2015. ANSA / ANDREA DI MARCO

Dybala besnik ndaj Juventusit

Paulo Dybala ka konfirmuar se është afër rinovimit të kontratës me Juventusin duke hedhur poshtë spekulimet që e lidhin me një kalim te Barcelona. Argjentinasi, i cili ndodhet në detyrë me kombëtaren...
juvr

Fiton Roma, Juventus shpallet kampion

Juventusi shpallet kampion për të pestën herë radhazi kur kanë mbetur edhe tri ndeshje për t’u luajtur. Fitorja e Romës kundër Napolit bëri që bardhezinjtë të hapin shampanjën para kohe dhe festa të ...
bacca

Bacca është i lumtur tek Milani

Agjenti i sulmuesit të Milanit, Carlos Bacca, ka insistuar se klienti i tij është shumë i lumtur te klubi i tanishëm. Real Madridi dhe Bayern Munichu janë lidhur me një transferim të kolumbianit, por...