lucasvasques

Vasquez: Në “Camp Nou” triumfon Reali

Anësori spanjoll, Lucas Vasquez, i cili me shumë mundësi do të startojë në vend të të lënduarit Gareth Bale, shpreson në rezultat pozitiv ndaj Barcelonës. “Do të shkojmë në “Camp Nou” për të marrë tr...
Argentinian forward of Juventus Paulo Dybala (C) celebrates after scoring the 1-0 goal lead during Italian Serie A soccer match between Juventus and Atalanta at the Juventus stadium in Turin, 25 October 2015. ANSA / ANDREA DI MARCO

Dybala, tundimi i fundit i Realit të Madridit

Dëshira e fundit e Florentino Perez, quhet Paulo Dybala dhe është tundimi i fundit i Realit të Madridit, për në vitin 2018 kur do të përfundojë dhe bllokimi i merkatos për dy sesione që i është vendo...
kroos

Panik tek Reali, dëmtohet ylli i mesfushës

Reali i Madridit ka marrë një goditje shumë të rëndë nga infermieria. Pas dëmtimit ndaj Leganes, Kroos ka kryer ekzaminimet mjekësore ku është konstatuar se ai do të mungojë nga 4-6 javë. Stafi mjekë...
img_0270

Champions: Legia befason Realin, ngec edhe Juve

Lyon arriti të marrë një pikë të rëndësishme ndaj Juventusit në Torino, pasi sfida e katërt e Grupit H në Ligën e Kampionëve përfundoi në barazim 1-1. Higuain u kujdes të kalonë “zonjën” në epërsi ve...