Formacioni i mundshëm: Real Madrid – Real Sociedad

Real Madrid dhe Real Sociedad do të përballen nga ora 16:00, në Santiago Bernabeu, në kuadër të xhiros së shtatëmbëdhjetë të La Ligës. E përditshmja sportive madrilene, Mundo Deportivo, ka publikuar ...

Benitez shton armiqtë

Rafa Benitez ka bërë edhe një ‘armik’ në skuadrën e Realit të Madridit. Prestigjozja spanjolle, ‘Mundo Deportivo’ ka publikuar një video nga stërvitja e fundit e Realit të Madridit, ku Ra...

Isco drejt Manchester City-t

Mesfushori i Real Madrid, Isco flitet se është jo i lumtur me minutat që ka në dispozicion nën drejtimin e Rafa Benitezit dhe pritet të largohet. Pas një sezoni të mirë që kishte nën drejtimin e Carl...

Ancelotti ka filluar planet për Bayernin

Carlo Ancelotti ka dëshirë të marrë në Bayern Munich, mesfushorin e Realit të Madridit, Luka Modric. Në anën tjetër, Robert Lewandowski po kërkohet nga Reali dhe nëse polaku do të largohet, Ancelotti...

Zinedine Zidane shumë afër Realit të Madridit

Zinedine Zidane është i gatshëm të marrë drejtimin e Realit të Madridit. Nës Rafa Benitez largohet nga puna, trajneri i ri i Realit do të jetë padyshim Zizou. Florentino Perez është i shqetësuar nga ...

Reali e pranon vendimin e CAS-it por nuk dorëzohet

Real Madridi ka bërë një deklaratë zyrtare në lidhje me refuzimin e ankesës të bërë nga klubi për pezullim nga Copa del Rey. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS), ka refuzuar ankesën e Real Madrid, li...

Real Madrid humb apelin, eleminohet nga Copa del Rey

Gjigantët spanjoll janë pezulluar nga Copa del Rey pasi gabimisht kanë futur në lojë Denis CHERYSHEV në fitoren 3-1 ndaj Cadiz. Apeli i Real Madridit, që të anullohet eliminimi i tyre në Copa del Rey...

Pjanic në radarët e të mëdhenjve

Në Spanjë prej kohësh përflitet për një interesim të Realit dhe të Barcelonës për numrin 15 të Romës, ndërkohë që në Francë PSG e ka gati ofertën për Pjanic. Miralem Pjanic është një ndër lojtarët më...

Përballje spektakolare në Champions

Short i frikshëm në Nion për Juventusin dhe Arsenalin. Nënkampionët e Europës do të përballen me Bayernin e Mynihut, ndërkohë që Arsenali me Barcelonën.  Një short “ferri” dhe për Romën e...