Lajme jo të mira për Realin

Lajmet për Real Madridin nuk janë aspak të mira para ndeshjes me Levanten. Luka Modric nuk do të luaj pasi ka një lëndim të vogël e po ashtu as Karim Benzema nuk mund të paraqitet. Bale i është rikth...

Real Madridi mendon për Allegrin

Real Madridi mendon për Massimiliano Allegrin për sezonin e ardhshëm si zëvendësues të Zinedine Zidanes. Sipas dy gazetave italiane La Stampa dhe La Gazzetta dello Sport, Florentino Perez do të këshi...

Ronaldos i bie vlera, ja sa kushton

Deklarata e tij pas ndeshjes me Atletico Madridin bëri shumë bujë, por Cristiano Ronaldo është shpjeguar përpara shokëve të skuadrës dhe u ka thënë se gjithçka është keqkuptuar. Por, nuk kanë fund te...

Hap fals për Realin, -9 nga Barcelona (VIDEO)

Real Madridi nuk ka mundur që të marr më shumë se një pikë si mysafirë i Malagas, duke mbetur kështu nëntë pikë prapa liderit, Barcelonës Që nga minuta e parë, skuadra e Zinedine Zidane hasi në vësht...

Neymar: Do doja të luaja me Ronaldon

Neymar do të dëshironte të luante përkrah Cristiano Ronaldos në Barcelonë Ylli i Barcelonës, Neymar e ka një dëshirë. Ai do të donte të luaj përkrah Cristiano Ronaldos në skuadrën nga Camp Nou. ̶...

Lewandowski nuk do të largohet nga Bayern Munich

Thomas Muller ka zbuluar të ardhmen e Robert Lewandowski. Robert Lewandowski nuk do të largohet nga Bayern Munich. Për këtë është i sigurt sulmuesi i gjigantit bavarez, Thomas Muller. Gjatë këtyre di...

Më të mirat e evropës pas Leroy Sanes

Leroy Sane është njëri ndër talentet më të mëdhenj në Gjermani dhe më gjerë. Anëtari i skuadrës gjermane Schalke 04, Sane ka impresionuar të gjithë këtë vit me paraqitjet e tij me fanellën bardh e ka...

Reali triumfon në Olimpiko të Romës (VIDEO)

Real Madrid ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Roma me rezultat 2:0, ndeshje kjo në kuadër të Ligës së Kampionëve. Spanjollët kanë qenë skuadër dominuese gjatë tërë kohës, duke mbajtur posedimi...

Cristiano Ronaldo braktis konferencën i nervozuar (VIDEO)

Cristiano Ronaldo i nervozuar ka lënë para kohe sallën e konferencës për shtyp në Madrid në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve teksa shumë “Që të flas qartë dhe prerë, unë e di pse Messi e bëri ...