Modric rinovon me Realin

Real Madridi ka njoftuar ka rinovuar kontratën e re me Luka Modric. Kroati do të jetë pjesë e Los Blancos deri në fund të vitit 2020. Modric për Realin në La Liga është paraqitur në 119 ndeshje, ku k...

Ja data dhe ora kur do të zhvillohet “El Clasico”

Barcelona dhe Real Madrid këtë vit takimin e parë do ta zhvillojnë në stadiumin Camp Nou. Kështu së paku tha kreu i La Ligas spanjolle,Javier Tebas duke dhënë edhe disa detaje rreth derbit më të madh...

Reali i Madridit me projekt të ri për stadiumin

“Shtëpia e Mbretërve” është një nga stadiumet simbol, një ëndërr për shumë persona. Por, në Spanjë po mendojnë ta rinovojnë, ta përmirësojnë dhe ta ristrukturojnë. Po flasim për stadiumin...

Zidane nuk i frikësohet shkarkimit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se nuk ka frikë nga shkarkimi. Tekniku francez ka lavdëruar gjithashtu lojtarët e tij, pasi ai gjithmonë mëson nga ata. “Nuk kam frikë nga shkarkim...

“Problemi i Realit është Ronaldo”

Ish trajneri i Realit të Madridit, Fabio Capello mendon se problemi më i madh i “galaktikëve” në këtë fillim sezoni është Cristiano Ronaldo. Ronaldo deri tani ka luajtur në katër nga shta...

Morata-Conte, një histori “dashurie”

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, është i gatshëm që të futet në bisedime me Real Madridin për sulmuesin e tyre Alvaro Morata. Më një sulm me emra si Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bal...

Reali e fillon pa Ronaldon, duhet kohë për rikuperimin

Reali i Madridid do të nisë sezonin e ri pa Cristiano Ronaldon. Klubi “merengues” po mendon t’i japë portugezit të gjithë kohën e mjaftueshme në dispozicion, për të fituar formën e tij më optimale. R...

“Mbretërit” fitojnë titullin e 11 në Champions

Real Madrid është kampion i ri i Evropës Real Madridi ka fituar Ligën e Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madridi dhe atë vetëm pas penalltive. Koha e rregullta dhe va...

Ja 21 skuadrat që kanë siguruar Ligën e Kampionëve

Pas përfundimit të kampionateve në ligat europiane janë qartësuar edhe skuadrat të cilat do të marrin pjesë në garën më prestigjose të klubeve, Champions League. Leicester City do të luajë për herë t...