Inter-Torino, tifozët mbushin stadiumin

Interi i Spallettit vijon të vendosë rekorde në fushën e lojës, ndërsa tifozët po tentojnë të bëjnë të njëjtën gjë në shkallët e stadiumit. Zikaltrit janë skuadra më e ndjekur në stadium, me një mesa...

Bernardeschi fut në “sherr” Milanin dhe Interin

Milani dhe Interi janë të gatshëm për duelin në tregun e transferimeve për talentin italian të Fiorentinës, Federico Bernardeschi. Sky Sport Italia sugjerojnë se skuadrat nga San Siro nuk janë vetëm ...

Di Maria në radarët e Interit

Angel Di Maria mund të transferohet në Inter gjatë janarit Drejtuesit e ri të Interit po synojnë që ta përforcojnë skuadrën me emra të mëdhenj. Sipas Mirror, Nerazzurrët i kanë drejtuar sytë kah ylli...

Zyrtare: Interi shkarkon trajnerin De Boer

Interi zyrtarisht ka shkarkuar trajnerin Frank De Boer pas rezultateve jo të mira të skuadrës zikaltër. Vendimi është marrë mbrëmjen e djeshme pas një video konverence mes trajnerit De Boer dhe presi...

De Boer nesër luan shansin e fundit

E mërkura është kthyer në një ditë gjykimi për trajnerin e Interit, Frank de Boer që e shikon veten një këmbë jashtë pankinës së zikaltërve, aty ku u ul me sezonin e nisur, por që me shumë gjasa nuk ...

De Biasi kandidat për stolin e Interit

Interi dje pësoi një humbje shokuese ndaj Atalantës, dhe tashmë vendi i De Boer është më në rrezik se kurrë. Në listën e emrave që mund të ulen në pankinën e Interit është dhe Gianni De Biasi. Gazeta...

De Boer në pikëpyetje. Ja kush mund ta zëvendësojë

Frank de Boer është shumë pranë largimit nga Interi. Trajneri i zikaltërve nuk ka arritur të marrë rezultate pozitive dhe për këtë drejtuesit e skuadrës i kanë vënë ultimatum. Sipas së përditshmes it...

Shaqiri kalon tek rivalët e Interit?

Për Xherdan Shaqirin e ardhmja duket se do të rezervoj edhe një herë një rikthim në kohë. Mediat italiane bëjnë me dije se lojtari shqiptar i Stoke City  mund të luajë në Serie A, përkatësisht te një...

Kondogbia mund të bashkohet me Liverpoolin

Geoffrey Kondogbia mund të bashkohet me Liverpoolin. Mesfushori 23 vjeçar ka dështuar të tregojë vetën nën urdhrat e Frank de Boerit dhe largimi mund të jetë i detyrueshëm. Pas barazimit 1-1 me Bolog...