REVISTA

16001377_cytfb

Kursi i këmbimit valutor

Monedha Blerje Shitje USD 128.5 129.3 EUR 136.9 137.5 CHF 127.4 128.1 GBP 155.4 157 DKK 18.11 18.54 NOK 14.59 ...
Read More
68495936.autAWL45.Albania2006_PICT4301

Daily Mail: Shqipëria është e bërë për të shijuar pushime familjare

Britanikja Daily Mail ka publikuar një reportazh të Thomas W. Hodgkinson që ka vizituar jugun e Shqipërisë dhe ka qëndruar ...
Read More
15-05-1024x658

Parashikimi i motit, e martë 17 janar 2017

Pjesa e parë e ditës do të jetë me vranësira dhe reshje shiu ku më të konsiderueshme do të jenë ...
Read More
15-05-1024x658

Parashikimi i motit, e hënë 16 janar 2017

Edhe të hënën, vendi ynë do të dominohet nga masa ajrore të paqëndrueshme duke bërë që vranësirat dhe reshjet e ...
Read More
3d Nature Wide Desktop Background

Ç’të premton besimi?

Çfarë bukurish i premton besimi njeriut? A ka dallime në gradët e të ndjerit të këtyre bukurive prej ndërgjegjes së ...
Read More
A red heart shaped tree at sunset.

Sherbeti i besimit dhe i dashurisë për Allahun

Shihe veten sa më të vogël dhe pranoji të metat, që të arrish pjekurinë dhe të fitosh vlerë pranë të ...
Read More
15-05-1024x658

Parashikimi i motit, e premte 13 janar 2017

Një sistem i fuqishëm vranësirash do të vendoset në vendin tonë duke gjeneruar reshje në të gjithë vendin. Shira të ...
Read More
frozen-ice-art-1-1__880

Pse nuk e shohim Zotin?

Shikimi është çështje përfshirjeje dimensionale, pas së cilës vjen edhe përfshirja konceptuale. Për shembull, në trupin e njeriut ka mikrobe; ...
Read More
Pin It