Parashikimi i motit, e premte,14 shtator 2018

Në Veri-Veriperëndim të vendit dhe pjesërisht në zonat Qendrore moti paraqitet i vranët, por zonatJugore vijojnë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime të ...

Parashikimi i motit, e mërkurë 12 shtator

Në Veri-Veriperëndim të vendit dhe pjesërisht në zonat Qendrore moti paraqitet i vranët, por zonat Jugore vijojnë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime të...

Parashikimi i motit, e hënë 10 shtator 2018

Veriperëndim të vendit dhe pjesërisht në zonat Qendrore moti paraqitet i vranët, por zonat Jugore vijojnë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime të shkurtr...

Parashikimi i motit, e martë 4 shtator 2018

Shqipëria mbetet në kushtet e kthjellimeve deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore. Pasditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të madhe ...

Parashikimi i motit, e martë 28 gusht 2018

Moti për ditën e martë mbetet gjatë gjithë ditës kryesisht i vranët, por pa reshje shiu në të gjithë Shqipërinë. Vranësirat më të dendura priten Qendër dhe zonat Juglindore, por shira të pakët rrezik...

Parashikimi i motit, e hënë 20 gusht 2018

Vijon pjesa e parë e ditës me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin shqiptar. Sërish orët e pasdites fuqizojnë vranësirat në zonat malore duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shi...

Parashikimi i motit, e shtunë 28 korrik 2018

Moti i kthjellët dominon gjatë gjithë ditës të gjithë territorin shqiptar deri në mbrëmje kur vranësira lokale zhvillohen në ekstremet Veri-Verilindje duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu. Në mb...

Parashikimi i motit, e premte 27 korrik 2018

Vijon moti me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin. Sërish mesdita dhe orët e pasdites fuqizojnë vranësirat në territor duke sjellë shira të izoluara në Qendër por rrebeshe të për...

Parashikimi i motit, e enjte 26 korrik 2018

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior ku priten rrebeshe shiu. Pasditja fuqizon vranësirat në zonat malore duke sjellë ...

Parashikimi i motit, e mërkurë 25 korrik 2018

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior ku priten rrebeshe shiu. Pasditja fuqizon vranësirat në zonat malore duke sjellë ...