Parashikimi i motit, e martë 4 shtator 2018

Shqipëria mbetet në kushtet e kthjellimeve deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore. Pasditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të madhe ...

Parashikimi i motit, e martë 28 gusht 2018

Moti për ditën e martë mbetet gjatë gjithë ditës kryesisht i vranët, por pa reshje shiu në të gjithë Shqipërinë. Vranësirat më të dendura priten Qendër dhe zonat Juglindore, por shira të pakët rrezik...

Parashikimi i motit, e hënë 20 gusht 2018

Vijon pjesa e parë e ditës me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin shqiptar. Sërish orët e pasdites fuqizojnë vranësirat në zonat malore duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shi...

Parashikimi i motit, e shtunë 28 korrik 2018

Moti i kthjellët dominon gjatë gjithë ditës të gjithë territorin shqiptar deri në mbrëmje kur vranësira lokale zhvillohen në ekstremet Veri-Verilindje duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu. Në mb...

Parashikimi i motit, e premte 27 korrik 2018

Vijon moti me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin. Sërish mesdita dhe orët e pasdites fuqizojnë vranësirat në territor duke sjellë shira të izoluara në Qendër por rrebeshe të për...

Parashikimi i motit, e enjte 26 korrik 2018

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior ku priten rrebeshe shiu. Pasditja fuqizon vranësirat në zonat malore duke sjellë ...

Parashikimi i motit, e mërkurë 25 korrik 2018

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior ku priten rrebeshe shiu. Pasditja fuqizon vranësirat në zonat malore duke sjellë ...

Parashikimi i motit, e martë 24 korrik 2018

Paraditja vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në zonat Perëndimore por vranësira të shpeshta do ketë ekstremi Verior dhe gjithë zonat Lindore. Pjesa e dytë e ditës fuqizon vranësirat në zonat m...

Parashikimi i motit, e hënë 23 korrik 2018

Në Veri-Veriperëndim të vendit dhe pjesërisht në zonat Qendrore moti paraqitet i vranët me shira të herë pas hershëm por zonat Jugore vijojnë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Pjesa e dytë e d...

Parashikimi i motit, e shtunë 21 korrik 2018

Moti për këtë të shtunë do të karakterizohet me kthjellime, të cilat do të dominojnë në të gjithë vendin. Në skaj të zonave të veriut gjatë pasdites do të ketë vranësira lokale duke gjeneruar rrebesh...