Parashikimi i motit, e premte, 28 dhjetor 2018

Vijon ndikimi i masave ajrore me origjinë verilindore duke bërë që pjesa me e madhe e territorit të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta në zonat malore.

Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes.

Por mesdita ruan vlera konstante duke luhatur vlerat ditore nga -4 °C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke gjeneruar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Pin It