Parashikimi i motit, e premte, 4 janar 2019

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës. Më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar reshje të izoluara dëbore. Pasditja dh...

Parashikimi i motit, e premte, 28 dhjetor 2018

Vijon ndikimi i masave ajrore me origjinë verilindore duke bërë që pjesa me e madhe e territorit të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta në zonat malore. Pasditja dhe mbrëmja mbeten ...

Parashikimi i motit, e premte, 21 dhjetor 2018

Orët e para të ditës do të dominohen nga moti i paqëndrueshëm. Kjo do të bëjë që vranësirat e dendura të shoqëruar me reshje shiu dhe dëbore të jenë prezente, kryesisht në zonat malore. Pasditja do t...

Parashikimi i motit, e premte, 14 dhjetor 2018

Orët e para të ditës paraqiten me vranësira dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin, më të dendura në rajonin Jugor – Juglindor. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në kushte të paqëndrueshme atmos...

Parashikimi i motit, e premte, 2 nëntor 2018

Masat ajrore të qëndrueshme do të ndikojnë në Shqipëri mot të kthjellet deri pas mesdite. Vranësira kalimtare shfaqen nëpër të gjithë vendin, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore Lindore. Pasd...

Parashikimi i motit, e premte, 26 tetor 2018

  Vijon dominimi i kthjellime dhe vranësirave të lehta në Veri dhe zonat Qendrore. Por vranësira më të shpeshta do të ketë ekstremi Jugor i vendit. Pasditja mbetet me alternime kthjellimesh dhe ...

Parashikimi i motit, e premte, 12 tetor 2018

Moti i kthjellët dominon bregdetin dhe zonat e ulëta por me kthjellime dhe vranësira të shpeshta paraqiten zonat malore verilindore-juglindore. Orët e pasdites duke përfshirë dhe natën mbeten në ndik...

Parashikimi i motit, e premte,14 shtator 2018

Në Veri-Veriperëndim të vendit dhe pjesërisht në zonat Qendrore moti paraqitet i vranët, por zonatJugore vijojnë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime të ...