GALERIA

Hidrocentrali më i madh në botë (Foto)

Energjia e ujit është një nga format që aplikohet në të gjithë botë, sigurisht për vendet që kanë burime të ...
Read More

Torturat e transportit publik në Indi (FOTO)

India është shteti i dytë më i madh në botë, për nga numri i pupollsisë me rreth 1.3 miliardë banorë ...
Read More

Fotografitë më të bukura të shkrepura nga droni

Për të katërtin vit me radhë është duke u organizuar gara për fotografitë më të bukura të shkrepura nga droni, ...
Read More

Kuriozitete interesante…

Penguinët janë zogjtë e vetëm që mund të notojnë dhe nuk mund të fluturojnë Thonjtë e gishtave të duarve, rriten ...
Read More

Magjia e natyrës…

Si një pikturë e krijuar nga vetë nëna natyrë, ishulli Mauritus gjendet 2,000 kilometra nga bregu juglindor i Afrikës, pranë ...
Read More

Natyra pa filtra, bukuri që të lë pa fjalë

Yunnan, Kinë © ytimg Parku Olimpik Kombëtar, SHBA © (с) Justin Jung Kallamari xixëllonjë, Japoni © Takehito Miyatake Perëndim dielli ...
Read More

Njihni shkaktarët që krijojnë probleme me kujtesën

Shpesh mund t'ju ketë ndodhur të keni harruar telefonin në shtëpi, çelësat e makinës, ose ndonjë dokument të rëndësishëm. Kjo ...
Read More

Një park gjigant në aeroportin e Singaporit

Aeroporti Changi në Singapor është ndër aeroportet që pret dhe përcjell fluksin më të madh të njerëzve për orë. Ky ...
Read More

Të darkosh në qiell…(Foto)

Një darkë e shijshme nuk konsumohet vetëm në tokë, por edhe mes reve. Këtë gjë bëjnë të apasionuarit aventurierë në ...
Read More
Pin It