Riviera shqiptare mahnit edhe britanikët

Sezoni veror po afron, me ardhjen e muajit qershor nisin edhe planifikimet për pushime. Përpos destinacioneve të kërkuara jashtë trojeve, vetë Shqipëria ofron një sërë vendesh interesante për të push...

Bariu që pret iftarin dhe syfyrin me delet e tij

Mumin Maldir, bari në provincën Kirklareli të Turqisë, i cili prej më shumë se gjysmë shekulli kujdeset për bagëtinë, kalon ditët gjatë muajit të Ramazanit duke bërë iftarin dhe syfyrin në sofrat që ...

Peisazhet që ofrojnë qetësi për sytë dhe zemrën…

‘Vala’, Arizonë, SHBA ‘Vala’ është gur ranor në SHBA në kufirin e Arizonës dhe Utah-s. Ky vend është i njohur për shkak të formave shumëngjyrëshe. Parku ‘Hitachi’, Japoni Ky park gjendet në lindje të...

Aktiviteti fizik, praktika e një jete cilësore

Në studion e ‘Spektrum Jetësor’ ishim me Prof.Asc.Dr Robert Citozi në Universitetin e Sporteve. Folëm për rëndësinë e aktivitetit fizik, për një jetë me shëndet të mirë, me energji, pozit...