Kosova dhe Shqipëria bashkë në festivalin e Kanës

Qendra Kinematografike e Kosovës dhe e Shqipërisë do të jenë pjesë e tregut të madh ‘Marche Du Film’ të festivalit prestigjioz të Kanës nga 8-17 maj 2018. Këtë vit pavioni do të jetë në një hapësirë ...

Ti Shqipëri më jep nder…

Një destinacion perfekt mesdhetar për këtë vit, me një natyrë të bukur ku mund të ecni në Alpet shqiptare në një lartësi prej më shumë se 2000 metra dhe të notoni në ujërat e thella dhe të kristaltë ...

Seedorf trajneri i kombetares sonë…?

Pak ditë kanë mbetur, për të mos thënë orë, nga zyrtarizimi i trajnerit të ri të përfaqësueses së Shqipërisë. Trajneri i Udinezes është një ndër ata trajnerë të grupit të eksperiencës, duke qenë se k...