Arsene Wenger, 20 vite trajner i Arsenalit

Arsene Wenger sot bën 20 vite si trajner i skuadrës së Arsenalit. Data shënonte 28 shtator 1996 kur stoli i “Topccinjve” iu besua trajnerit frances Arsen Wenger. Ai është trajneri më i suksesshëm në ...

Trajnerët më të paguar

Premier League është kampionati i yjeve të pankinës, i trajnerëve si Pep Guardiola dhe Jose Mourinho, Antonio Conte, Jurgen Klopp dhe Arsene Wenger. Duke qenë se janë më të mirët, sigurisht që paguhe...

A do e bëjë mrekullinë Leicester City?

Në fillim të kampionatit Leicester City ishte një skuadër ku të gjithë mendonin se do të garojë për të mbijetur. Gjërat tashmë kanë ndryshuar. Leicester City ka lënë në hijë skuadrat e mëdha të Premi...

E ardhmja e Pogba mund të jetë te Manchester City

E ardhmja e Paul Pogba mund të jetë te Manchester City. Është vetë mesfushori francez ai që e ka deklaruar këtë në një intervistë për median gjermane, ku ai ka vlerësuar punën e atij që do të jetë tr...

Klubet angleze nuk i ndahen Griezmannit

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann është futur në “radarët” e klubit anglez, Manchester United. Sipas mediave britanike, klubi nga “Old Traffordi” është i interesuar për sulmuesin france...

City “çmendet” pas Xhakës

Granit Xhaka mund të bëhet blerja e parë e Pep Guardiolës në startin e aventurës së tij te Mancehster City. Futbollisti kosovar që militon me kombëtaren e Zvicrës po lakohet gjithmonë e më shumë si n...

Liverpooli shkatërron Aston Villan (VIDEO)

Liverpooli ka shkatërruar Aston Villan, duke e mposhtur si mysafirë me rezultat të thellë 0:6 Skuadra e Jurgen Klopp është treguar shumë e fortë për Aston Villan, të cilës i shënoi  gjashtë gola duke...

Tottenham spektakolar ndaj Manchester Cityt (Video)

Tottenham e ka mposhtur Manchester Cityn në ‘Etihad Stadium’ me rezultat 2:1, për t’i rrëmbyer tri pikë shumë të rëndësishme, që e pozicionojnë skuadrën e Mauricio Pochettinos në vendin e dytë në tab...

Sergio Busquets drejt Manchester City-t

Manchester City që më parë lajmëroi se dëshironte që në skuadër të sillte lojtarin Sergio Busquets, mirëpo tani thuhet se ekipi ka kontaktuar me përfaqësuesit e Sergio Busquets rreth një transferimi ...