Moti në vend, OSHEE në gatishmëri edhe gjatë natës

Pavarësisht motit të keq, punonjësit e OSHEE-së vazhdojnë të jenë në krye të detyrës edhe gjatë natës, për të riparuar në kohë defektet dhe të gatshëm për t’ju gjendur nevojave të banorëve. Gjithasht...

Ujërat vërshojnë në Shkodër, përmbytet qyteti

Si pasojë e motit me shi qarku i Shkodrës ka ditë që është nën pushtetin e ujit. Reshjet e shumta kanë sjellë përkeqësim të situatës çdo ditë e më shumë. Është rritur niveli i lumit Buna gjë që ka sj...

Situata e motit në vendin tonë

Situata e krijuar nga i ftohti siberian i cili ka pushtuar kontinentin europian dhe vendin tonë, duke sjelle temperatura nën zero gradë, reshje të dendura shiu dhe sasi të mëdha dëbore, kanë vendosur...

Rikthehet bora dhe shiu, ulen ndjeshëm temperaturat

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit jep të dhëna lidhur me motin në vendin tonë, ku rikthehen hemperaturat e ulëta, reshjet e shiut dhe dëborës. Ditën e sotme, e shtunë 13 janar, ...

Parashikimi i motit, e mërkurë 6 dhjetor 2017

Moti i kthjellët por i ftohtë dominon të gjithë territorin shqiptar përjashtuar ekstremin verior ku do të ketë vranësira lokale. Pjesa e dytë e ditës vijon nën ndikimin e motit të kthjellët deri në o...

Moti, e martë 5 dhjetor 2017

Në gjithë territorin shqiptar dominojnë kthjellimet ndërsa vranësira kalimtare do të ketë herë pas here në zonat malore gjatë pjesës së parë të ditës. Edhe pasditja mbetet nën ndikimin e motit të kth...