Parashikimi i motit, e martë 16 qershor 2020

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale të herëpashershme me diell. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar. Në pjesën Veriore dhe qendrore lokalisht reshjet marrin karakter shtrëngatash me shkarkesa elektrike në orët e drekës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Jugperëndim 1-12m/sek, kryesisht në bregdet. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/26 Re shi
Kukës 12/26 Re shi
Lezhë 12/25 Re shi
Dibër 10/22 Re shi
Durrës 15/24 Re shi
Tiranë 16/27 Re shi
Elbasan 14/27 Re shi
Berat 12/27 Re shi
Vlorë 16/24 Re shi
Korçë 12/21 Re shi
Gjirokastër 10/27 Re shi
Sarandë 13/23 Re shi
Pin It