frank-de-boer_5f7aa90

De Boer nesër luan shansin e fundit

E mërkura është kthyer në një ditë gjykimi për trajnerin e Interit, Frank de Boer që e shikon veten një këmbë jashtë pankinës së zikaltërve, aty ku u ul me sezonin e nisur, por që me shumë gjasa nuk ...
cap-3-maldini-paolo-maldini-11198802-603-411

Maldini për të rikthyer lavdinë e Milanit

Paolo Maldini legjenda e Milanit shihet si një alternativë e duhur për krijimin e Milanit të së ardhmes . Një përpjekje që ka nisur, por që për momentin duket se është në një të përpjetë të fortë. Ka...
juvr

Fiton Roma, Juventus shpallet kampion

Juventusi shpallet kampion për të pestën herë radhazi kur kanë mbetur edhe tri ndeshje për t’u luajtur. Fitorja e Romës kundër Napolit bëri që bardhezinjtë të hapin shampanjën para kohe dhe festa të ...
bacca

Bacca është i lumtur tek Milani

Agjenti i sulmuesit të Milanit, Carlos Bacca, ka insistuar se klienti i tij është shumë i lumtur te klubi i tanishëm. Real Madridi dhe Bayern Munichu janë lidhur me një transferim të kolumbianit, por...
menez

Jeremy Menez i lumtur që rikthehet me gola

Jeremy Menez është shumë i lumtur që është kthyer te golat pas lëndimit të gjatë që e kishte. Sulmuesi francez i Milanit deri para ndeshjes me Alessandrian kishte zhvilluar vetëm 31 minuta lojë në Se...
Inter Milan's coach Roberto Mancini gestures during the Serie A football match between AC Milan and Inter at San Siro Stadium in Milan on November 23, 2014.  AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE        (Photo credit should read GIUSEPPE CACACE/AFP/Getty Images)

Roberto Mancini drejt shkarkimit

Roberto Mancinit i duhen katër fitore në pesë ndeshjet e ardhshme në Serie A që ta shpëtojë punën e tij. Nerazzurrët ishin në krye të Serie A në pjesën e parë të sezonit, por që nga ajo kohë ata kanë...
FC+Internazionale+Milano+v+UC+Sampdoria+Serie+jfMQv8TGuqHx

Interi rikthehet te fitoret (VIDEO)

Inter ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme në San Siro ndaj Sampdorias me rezultatin 3-1 duke iu afruar zonës së Champions League. Galat për Interin u shënuan nga D’Ambrosio (23′), Mi...
during the Dutch Eredivisie match between Ajax Amsterdam and ADO Den Hagg on August 30, 2015 in Amsterdam, Netherlands.

Anwar El Ghazi nuk shkon te Milani

Anwar El Ghazi së fundmi u tha se ka bërë një parakontratë me ekipin e Milanit, por mesa duket ky i fundit nuk dëshiron të largohet nga Ajaxi. Disa ditë më parë ish futbollisti i Interit, Andy van de...