Sport

carlo-ancelotti-real-madrid-manager_3307129

Futbolli nuk luhet vetëm për para

Çdo ditë e më shumë, futbolli kinez po arrin të transferojë lojtarë të rëndësishëm nga klubet europiane. Oscar, John Obi Mikel dhe Carlos Teves janë emrat më të fundit që kanë vendosur ta vijojnë karrierën ...
Read More
14051567_1740846856171429_3228083656989128016_n-658x494

A do të shtyhet Superliga Shqiptare nga temperaturat e ulëta?

Temperaturat e ulëta që kanë mbërthyer prej ditësh vendin mund të bëhen shkak për shtyrjen e ndeshjeve të kategorisë Superiore me një javë. Federata Shqiptare e Futbollit ka konfirmuar se 7 prej klubeve kanë bërë ...
Read More
FILE - In this Oct. 14, 2016 file photo FIFA President Gianni Infantino stand between TV cameras as he attends a press conference after the FIFA Council meeting at the Home of FIFA in Zurich, Switzerland. FIFA will expand the World Cup to 48 teams, adding 16 extra nations to the 2026 tournament which is likely to be held in North America. President Gianni Infantino's favored plan — for 16 three-team groups with the top two advancing to a round of 32 — was unanimously approved Tuesday, Jan. 10, 2017 by the FIFA Council. (Ennio Leanza/Keystone via AP)

Zyrtare, Botërori me 48 kombëtare

FIFA ka marrë vendimin për të rritur numrin e skuadrave pjesëmarrëse në kampionatin botëror, ku duke nisur nga 2026 nuk do të jenë më 32 skuadra, por 48. Projekti i fushatës së Gianni Infantinos, tashmë ...
Read More
0393288001463260456_filepicker

Ronaldo mesazh për fëmijët në Siri (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=8q_FPnWwnPU Ylli i futbollit të ditëve të sotme, fitues i 4 herë i “Topi i Artë”, Cristiano Ronado në llogarinë e tij në Twitter u ka dedikuar një video-mesazh fëmijëve që po vuajnë nga luftimet ...
Read More
db0a2e52f1bd808ce862753eed14fd3f-46453-1480866124

Lazio-Roma, sherr, gola dhe rracizëm, ndodh gjithcka në “Derby della capitale”, Video dhe foto:

Eshte luajtur këtë fundjavë derbi midis skuadave të qytetit të Romës. Një derbi i karakterizuar nga një tension i jashtëzakonshëm si brënda dhe jashtë fushës. Rezultati përfundimtar ishte 2 me 0 në favor të Romës ...
Read More
1414258254340_wps_4_barcelona_s_uruguayan_for

“El Clasico” nuk ka fitues (VIDEO)

Barcelona Real Madrid ka përfunduar me rezultatin e barabartë 1-1. Golat u shënuan nga Suarez dhe Sergio Ramos. https://www.youtube.com/watch?v=2isTqXB7H2g https://www.youtube.com/watch?v=oQ7eE8frcCI ...
Read More
dirty-side

Pjesa e “shëmtuar e “El Clasicos” (Video)

Përballja mes Barcelonës dhe Realit të Madridit gjithmonë pritet me shumë dëshirë nga sportdashësit. Kjo ndeshje dhuron shumë emocione dhe spektakël por ka edhe pjesën e saj të "shëmtuar", kartona të kuq, sherre, ndërhyrje brutale, ...
Read More
inter_fans_disappointment_siena2_1

Napoli i cmendur, 2 me 0 brenda 5 minutave kundër Interit

Po luhet ndeshja e parë e javës së 15 në San Paolo midis vendasve të Napolit dhe Interit. Zikaltërit po munden 2 me 0 me gola të shpejtë nga Zielinski dhe Hamsik. Një Inter shumë ...
Read More
REGGIO NELL'EMILIA, ITALY - AUGUST 12:  Gregoire Defrelof Sassuolo celebrates after scoring the opening goal during the TIM pre-season tournament match between FC Internazionale and US Sassuolo Calcio at Mapei Stadium - Città del Tricolore on August 12, 2015 in Reggio nell'Emilia, Italy.  (Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images)

Foto e ekipit, ky lojtar harron dicka të rëndësishme, Video:

Ekipi i Sasuolos në Itali do të bëntë një foto të ekipit ditën e sotme ku të gjithë lojtarët duhet të paraqiteshin me kostumin zyrtar. Deri këtu gjithcka në rregull por një nga lojtarët është ...
Read More
Foto LaPresse
09-02-2014
Cronaca SportIl derby tra Roma e Lazio infiamma il tifo
nella foto: l'arrivo dei tifosiPhoto LaPresse 09 Feb. 2014 News Sport Derby between Roma and Lazio in the photo: fans arriving at stadium

Tifozët e teprojnë: Thirrje “ Bjeruni nga kaviljet” dhe “ Për ne kjo ndeshje është si një luftë etnike” ,Video:

Përpara ndeshjes Lacio - Roma që luhet ditën e diel tifozët e Lacios janë munduar të karikojnë lojtarët në kompleksin stërvitor Formelo. Lojtarët të cilët dëgjonin me vëmendje dhe duartrokisnin fjalimin e një prej krerëve ...
Read More
Pin It