Parashikimi i motit, e premte 5 qershor 2020

Moti sot parashikohet të nis me kthjellime, por gradualisht vranësirat do të vijnë në shtim.

Në mbrëmje do të mbizotërojë moti i vranët. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të përfshijnë pjesën më të madhe të vendit në intensitet të ulët prej orëve të mesditës. Në mbrëmje dhe në mesnatë, reshjet në pjesën bregdetare dhe perëndimore do të marrin karakter shtrëngatash me rrufe.

Era e vrullshme jugore do të mbizotërojë gjatë ditës, por në mbrëmje do të fryjë nga verilindja.

Valëzimi i ndihmuar nga era i forcës so të jetë 5 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 15/26 shi diell
Kukës 14/21 shi diell
Lezhë 14/26 shi diell
Dibër 11/20 shi diell
Durrës 16/25 shi diell
Tiranë 16/26 shi diell
Elbasan 14/25 shi diell
Berat 11/26 shi diell
Vlorë 16/27 shi diell
Korçë 11/22 shi diell
Gjirokastër 10/26 shi diell
Sarandë 14/26 shi diell

                            

Pin It