Parashikimi i motit, e premte 11 janar 2019

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin p...

Parashikimi i motit, e premte, 4 janar 2019

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës. Më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar reshje të izoluara dëbore. Pasditja dh...

Parashikimi i motit, e premte, 28 dhjetor 2018

Vijon ndikimi i masave ajrore me origjinë verilindore duke bërë që pjesa me e madhe e territorit të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta në zonat malore. Pasditja dhe mbrëmja mbeten ...

Parashikimi i motit, e enjte, 27 dhjetor 2018

  Masat ajrore të ftohta dhe të thata me origjine verilindore do të vijojnë ndikimin e tyre në të gjithë territorin duke bërë që moti të jetë i kthjellët por i ftohtë. Pasditja mbetet në të njëj...

Parashikimi i motit, e mërkurë, 26 dhjetor 2018

Territori shqiptar mbetet nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta. Më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Pasditja dhe nata vijojnë nën dominim...

Parashikimi i motit, e hënë, 24 dhjetor 2018

Kthjellimet dhe vranësira të lehta dominojnë pjesën e parë të ditës në bregdet dhe zonat e ulëta por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat malore duke rrezikuar reshje shiu e dëbore. Parashikohet ...

Parashikimi i motit, e premte, 21 dhjetor 2018

Orët e para të ditës do të dominohen nga moti i paqëndrueshëm. Kjo do të bëjë që vranësirat e dendura të shoqëruar me reshje shiu dhe dëbore të jenë prezente, kryesisht në zonat malore. Pasditja do t...

Parashikimi i motit, e mërkurë, 19 dhjetor 2018

Si pasojë e ardhje së masave ajrore më të ftohta i gjithë territori i Shqipërisë do të kushtëzohet nga mot i qëndrueshëm. Gjatë kësaj të mërkure kthjellimet dhe vranësirat kalimtare do të jenë domina...

Parashikimi i motit, e premte, 14 dhjetor 2018

Orët e para të ditës paraqiten me vranësira dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin, më të dendura në rajonin Jugor – Juglindor. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në kushte të paqëndrueshme atmos...

Parashikimi i motit, e premte 7 dhjetor 2018

Vijon ndikimi i kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në të gjithë vendin deri në mesditë. Më tej pritet shtim i vranësirave në zonat veriore dhe pjesërisht në Qendër. Parashikohet që gjatë pasdites ...