Parashikimi i motit, hënë 4 shkurt 2019

  Masat ajrore të paqëndrueshme do të vijojnë të kushtëzojnë motin. Për pasojë: pjesa e parë e ditës do të dominohet nga vranësira të dendura në të gjithë vendin duke gjeneruar reshje shiu e dëb...

Parashikimi i motit, e enjte 31 janar 2019

Masat ajrore të paqëndrueshme do të diktojnë kushtet e motit, duke bërë që kthjellime dhe vranësira të shpeshta të dominojnë deri në mesditë në të gjithë territorin, më të dendura paraqiten në zonat ...

Parashikimi i motit, e mërkurë 30 janar 2019

Vendi ynë do të vijojë gjatë paradites të mbetet në kushte atmosferike të paqëndrueshme me kthjellime dhe vranësira të dendura. Por mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave kryesisht në rajo...

Parashikimi i motit, e hënë 28 janar 2019

Paraditja paraqitet në kushtet e motit kryesisht të vranët në të gjithë Shqipërinë. Pas mesditës, vranësira do të zhvillohen në zonat bregdetare dhe pjesërisht zonën e ulët duke rrezikuar shira. Mbrë...

Parashikimi i motit, e premte 25 janar 2019

Orët e para të ditës vijojnë me vranësira të dendura dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin. Kryesisht këto kushte atmosferike do të jenë të pranishme në zonat Lindore dhe Verilindore. Pasd...

Parashikimi i motit, e mërkurë 23 janar 2019

  Vijon ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme, duke kushtëzuar mot me vranësira të dendura dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin, gjatë pjesës së parë të ditës. Pasditja dhe nata do të ...

Parashikimi i motit, e martë 22 janar 2019

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme dominojnë në të gjithë vendin. Më të dukshme do të jenë në ekstremin Verior dhe rajoni Perëndimor, ku do të gjenerojnë reshje shiu e dëbore. Ndërsa pasdi...

Parashikimi i motit, e hënë 21 janar 2019

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin, më të dukshme në zonat Jugore-Juglindore. Ku do të ketë dhe reshje të pakta shiu e dëbore. Pasditja dhe nata vijoj...

Parashikimi i motit, e premte 18 janar 2019

Masat ajrore të paqëndrueshme kanë ndikuar në vendin tonë mot me kthjellime dhe vranësira. Do të gjenerohen reshje shiu e dëbore kryesisht në Jug dhe Juglindje. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të ...

Parashikimi i motit, e hënë 14 janar 2019

Pjesa e parë e ditës do të mbetet me kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, duke gjeneruar reshje shiu e dëbore më të dendura përgjatë kufirit lindor. Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të m...