Parashikimi i motit, e mërkurë, 5 dhjetor 2018

Do të vijojë ndikimi i kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas-hershme në të gjithë vendin. Më të theksuara vranësirat në zonat Juglindore duke rrezikuar reshje të dobëta shiu e dëbore. Pasditja dhe...

Parashikimi i motit, e enjte, 22 nëntor 2018

Kushtet atmosferike të paqëndrueshme mbeten prezente në vendin tonë. Pjesa e parë e ditës dominohet nga kthjellimet dhe vranësirat më të dendura në zonat veriore dhe qendër duke rrezikuar shira të pë...

Parashikimi i motit, e mërkurë, 21 nëntor 2018

Mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme në të gjithë vendin duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë prezent që në orët e para të mëngjesit. Më të dukshme shirat paraqiten në zonat ju...

Parashikimi i motit, e hënë 19 nëntor 2018

Moti i paqëndrueshëm vijon në vendin tonë duke bërë që vranësirat të jenë dominante deri në orët e mesditës ku pritet shtim i tyre duke gjeneruar shira në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa reshje dëbo...

Parashikimi i motit, e enjte, 15 nëntor 2018

  Masat ajrore të ftohta dhe të thata vijojnë ndikimin e tyre duke bërë që moti i kthjellët të jete prezent deri në orët e vona të pasdites kur vranësira të lehta shfaqen nëpër të gjithë territo...

Parashikimi i motit, e mërkurë, 14 nëntor 2018

Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri. Mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë territorin, më të t...

Parashikimi i motit, e premte 9 nëntor 2018

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë gjatë gjithë ditës në territorin shqiptar përjashtuar orët e mesditës. Në ekstremet Veri- Verilindje, do të ketë zhvillim të vranësirave lokale dhe mundës...

Parashikimi i motit, mërkurë 7 nëntor 2018

Deri në mesditë pjesa më e madhe e vendit dominohet nga mot kryesisht i vranët, herë pas here do të ketë intervale kthjellimesh. Orët e pasdites sjellin zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira t...

Parashikimi i motit, e martë, 6 nëntor 2018

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta mbeten dominante deri në mesditë kur vranësirat dendësohen në zonat malore, kryesisht veriore. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojnë me kthje...

Parashikimi i motit, e premte, 2 nëntor 2018

Masat ajrore të qëndrueshme do të ndikojnë në Shqipëri mot të kthjellet deri pas mesdite. Vranësira kalimtare shfaqen nëpër të gjithë vendin, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore Lindore. Pasd...