Parashikimi i motit, e martë, 5 mars 2019

Mbetet nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave deri në mesditëë në të gjithë territorin, më të dukshme paraqiten në Veri-Veriperëndim të vendit.

Pjesa e dytë e ditës sjell shtim të vranësirave dhe në pjesën tjetër të vendit ku priten reshje të pakta shiu në rajonin verior dhe pjesërisht në qendër.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten sërisht duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 2°C mëngjesi në zonat malore deri në 20 °C mesdita në zonat e ulta dhe bregdet.

Era do fryjë mestare në tokë deri e fortë në det  me shpejtësi deri në 40 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

Pin It