Zadane: Në fytyrat e tyre shoh kampionët

Real Madridi do të zbresë sot në fushë kundër Manchester City-it në sfidën e parë të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampioneve dhe trajneri Zinedin Zidane ka analizuar madrilenët në konferencën për shtyp...

Pse Luis Figo la Barcelonën për Realin?!

Ish-mesfushori portugez, Luis Figo, është pyetur edhe një herë për të kaluarën e tij në Spanjë. Duket se ish-ylli i Real Madridit dhe Barcelonës është lodhur nga kjo pasi sipas tij çdo gjë në jetë nu...

Zinedine Zidane, trajneri që di të menaxhojë krizat

Lojtarët e Real Madridit e kanë bërë të qartë se ata do të donin që Zinedine Zidane të vazhdojë edhe sezonin e ardhshëm dhe besojnë se marrëdhënia e tij me ta është e ngjashme me atë që kishin me Car...

Kush e fiton La Ligan? Ja ndeshjet e mbetura

Pas përfundimit të javës së 33 në La Liga është rihapur sërish gara për titullin kampion. Humbja e Barcelonës 3 ndeshje radhazi ka bërë që Atletico Madrit të ndaj me të kreun me pikë të barabarta, nd...

Ja përballjet në gjysmëfinalet e Championsit

Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës  duke përcaktuar dy çiftet e gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve. Goglat e tërhequra nga Dejan Stankovic kanë rezervuar përballje spektakolare. Manchester City...

PSG kërkon të rrëmbejë yllin e Manchester United

PSG po shfaq një formë të jashtëzakonshme në kampionatin francez ku është shpallur edhe kajon 8 javë para përfundimit të sezonit. Po ashtu ata janë në një formë të shkëlqyer edhe në Champions League,...

Real Madrid – Roma, formacionet e mundshme

Real Madrid dhe Roma takohen sonte në kuadër të 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve. Mediat spanjolle kanë filluar të zbulojnë formacionet e të dyja skuadrave, megjithëse deri në minutat e fundit n...

Bacca është i lumtur tek Milani

Agjenti i sulmuesit të Milanit, Carlos Bacca, ka insistuar se klienti i tij është shumë i lumtur te klubi i tanishëm. Real Madridi dhe Bayern Munichu janë lidhur me një transferim të kolumbianit, por...