Spalletti: Roma-Real, nuk ka favorit

Luciano Spalletti, trajneri i Romës, ka folur për ndeshjen ndaj Real Madridit Roma dhe Real Madridi do të përballën sot në Olimpico, në orën 20:45, në kuadër të fazës eliminuese të Ligës së Kampionëv...

Roma është një skuadër e madhe

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se Roma është një skuadër e madhe. ‘Los Blancos’ kanë arritur në kryeqytetin italian dhe do të luajnë sonte në Stadio Olimpico. “Duhet të qëndrojmë...

Reali dhuron spektakël, Ronaldo dopietë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=07-k52gsvtU Real Madridi ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në La Liga, duke e mposhtur Atletic Bilbaon me rezultat 4:2 Në këtë ndeshje shkëlqeu Cristiano Ronal...

Reali dhuron spektakël, Ronaldo het-trick (VIDEO)

Real Madridi e ka shkatërruar Espanyolin në Santiago Bernabeu, duke e mposhtur me rezultat të thellë 6:0, për t’i marr tri pikë shumë të rëndësishme në xhiron e 22’të të La Ligës. Skuadra e Zinedine ...

Lajm i mirë për Realin dhe Atleticon

Ndërkohë që Realin dhe Atleticon ishin të dënuara pwr mostransferim lojtaresh, skuadrat madrilene kanë apeluar për dënimin e FIFA-s. Pas gjykimit një lajm i shkëlqyer vjen për Real Madridin dhe Atlet...

Gareth Bale ka lajme të mira për Realin

Gareth Bale pritet që shumë shpejtë të kthehet të luaj për Real Madridin. Skuadra spanjolle, Real Madrid ka marrë lajm shumë të mirë, pasi rikuperimi i Gareth Bale po shkon shumë më mirë se sa pritej...

Në Madrid mund të vijnë lojtarë të rinj

Zidane Zidane u ka thënë drejtuesve të Real Madridit se e dëshiron në skuadër Eden Hazardin. Duke folur në një spektakël televiziv, gazetari i njohur Eduardo Inda ka thënë se anësori i Chelseas, Eden...

Çfarë po ndodh me Ronaldon?

Cristiano Ronaldo, është në qendër të medieve botërore, posaçërisht i atyre spanjolle për gjestet e tij jo sportive në fushë. E fundit ishte incidenti i tij ndaj Real Betisit në këtë fundjavë, ku Las...

Ndalet Reali i Zidane, barazon me Betis (VIDEO)

Zinedine Zidane ka shijuar barazimin e parë si trajner i Real Madridit Pas dy fitoreve të njëpasnjëshme në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultat 5:0 dhe 5:1, Real Madridi i Zinedine Zidane nuk ka mundur që...

El Clasico edhe në merkato

  Real Madrid dhe Barcelona duket se do ta kenë një tjetër derbi, por kësaj radhe në tregun e transferimeve. Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala është shkaktari kryesor që dy gjigantët spanjoll d...