El Clasico edhe në merkato

 

during the La Liga match between FC Barcelona and Real Madrid CF at Camp Nou on March 22, 2015 in Barcelona, Spain.

Real Madrid dhe Barcelona duket se do ta kenë një tjetër derbi, por kësaj radhe në tregun e transferimeve.

Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala është shkaktari kryesor që dy gjigantët spanjoll do ta përjetojnë derbin në tregun e transferimeve.

Dybala që ka shkëlqyer këtë edicion me Juventusin në Serie A, ka zgjuar interesimin e të dyja skuadrave.

Sipas asaj që ka shkruar ‘calciomercato’, dy gjigantët spanjollë janë të gatshme të ofrojnë 80 milionë euro për transferimin e argjentinasit në La Liga.

Pin It