Efekti Cristiano Ronaldo në rritjen e Juventusit

Tashmë është konfirmuar: Cristiano Ronaldo lë Real Madridin pas 9 sezoneve të suksesshëm me mbretërit e Europës. Fituesi 5 herë i topit të artë i’u bashkua zonjës së vjetër dhe shuma që u pagua nga k...

Kroaci – Angli, hapi i fundit drejt finales

Pas triumfimit të Francës në superfidën ndaj Belgjikës me rezultatin e pastër 1:0 në stadiumin Luzhniki të Moskës, gjelat e Deschamps presin finalistin e radhës, emrin e të cilit do ta mësojmë sot në...

Deschamps: Nuk kemi frikë nga entuziazmi i Belgjikës

Sonte në orën 20:00, do të luhet gjysmëfinalja e parë e “Rusi 2018”. Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka deklaruar se skuadra e tij ka ndaluar Messin, kështu që nuk ka frikë nga entuziazmi i Belg...

Një hap para finales së shumëpritur

Teksa ka përfunduar faza e çerekfinaleve, katër ekipet e kualifikuara janë të gatshme për tu përballur me njëra-tjetrën në gjysëmfinale të kupës së botës. Edhe pse kombëtarja e Uruguait tregoi një pe...

Sfidat e fundit të fazës çerekfinale

Ditën e djeshme mësuam emrat e dy gjysëm finalistëve të parë. Ekipet që arritën t’ia dalin për më tej ishin Franca pas fitores 2 – 0 ndaj Uruguait dhe Belgjika pasi arriti të triumfojë ndaj Bra...

Suedi – Angli, çerekfinalja e surprizave

Pas përfundimit të fazës së grupeve e cila na dhuroi emocione pa fund, vetëm tetë ekipe arritën të kualifikoheshin për në fazën e eleminimeve direkte. Diten e shtunë do të kemi përballë njëra tjetrës...

CR7, drejt largimit apo përjetësisht në madrid?

E gjithë bota e futbollit është në shok… Cristano Ronaldo do të largohet nga Real Madridi. Shtypi në të gjithë botën shkruan se ai do ti bashkohet Zonjës së vjetër ditët në vijim. Los Blankos duket s...

Brazil – Belgjikë apo Uruguai – Francë?

Në kuadër të fazës së çerekfinaleve të Botërorit Rusi 2018, ditën e sotme do të luhen 2 supersfidat e shumëpritura nga të gjithë futbolldashësit mbarë botën, sfida e parë Uruguaji – Francë në orën 16...

Brazil – Belgjikë, më shumë se një supersfidë

Në kuadër të fazës së çerekfinaleve të Botërorit Rusi 2018, ditën e nesërme në orën 20:00 do të zhvillohet supersfida Brazil-Belgjikë në stadiumin “Kazan Arena”. Për të kaluar Belgjikën në çerekfinal...