Dybala, tundimi i fundit i Realit të Madridit

Dëshira e fundit e Florentino Perez, quhet Paulo Dybala dhe është tundimi i fundit i Realit të Madridit, për në vitin 2018 kur do të përfundojë dhe bllokimi i merkatos për dy sesione që i është vendo...

Dybala besnik ndaj Juventusit

Paulo Dybala ka konfirmuar se është afër rinovimit të kontratës me Juventusin duke hedhur poshtë spekulimet që e lidhin me një kalim te Barcelona. Argjentinasi, i cili ndodhet në detyrë me kombëtaren...

Dybala është shumë afër Ronaldos dhe Messit

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, duke folur për ndeshjen kthyese me Bayern Munichun në Ligën e Kampionëve, e ka pranuar se skuadra e tij do ta ketë të vështirë në ‘Alianz Arena’. Juventus...

Triumfon Juventus, është sërish ai…(VIDEO)

Juventusi ka vazhduar me rekordin e fitoreve në Serie A, edhe pse kundërshtar kishte njërin prej pretendentëve për titull. Zonja e Vjetër e ka mposhtur Romën në kryendeshjen e javës së 21-të që u zhv...

El Clasico edhe në merkato

  Real Madrid dhe Barcelona duket se do ta kenë një tjetër derbi, por kësaj radhe në tregun e transferimeve. Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala është shkaktari kryesor që dy gjigantët spanjoll d...

Reali kërkon të vjedhë talentin e Juventusit

Administratori i deleguar i Juventusit, Bepe Marotta, pak ditë më parë ka deklaruar se Real Madridi duhet ta harrojë sulmuesin spanjoll, Alvaro Morata, pasi bardhezinjtë nuk kanë ndërmend ta shesin. ...

Juventus fiton bindshëm, i afrohet kreut (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=TYHK36rJRO0 Juventusi ka fituar me poker golash ndaj Udineses. Edhe pse Juventusi ishte mysafir në stadiumin e Udinezes arriti të shënojë katër gola. Për Juventusin sh...

Pogba: Dybala mund ta arrijë nivelin e Messit

Mesfushori francez Paul Pogba ka befasuar me deklaratën e tij për sulmuesin argjentinas Paulo Dybala. Francezi ka thënë se bashkëlojtari i tij te Juventusi, Dybala ka aftësi të jashtëzakonshme. Pogba...