Vasquez: Në “Camp Nou” triumfon Reali

Anësori spanjoll, Lucas Vasquez, i cili me shumë mundësi do të startojë në vend të të lënduarit Gareth Bale, shpreson në rezultat pozitiv ndaj Barcelonës. “Do të shkojmë në “Camp Nou” për të marrë tr...

Ja data dhe ora kur do të zhvillohet “El Clasico”

Barcelona dhe Real Madrid këtë vit takimin e parë do ta zhvillojnë në stadiumin Camp Nou. Kështu së paku tha kreu i La Ligas spanjolle,Javier Tebas duke dhënë edhe disa detaje rreth derbit më të madh...

El Clasico edhe në merkato

  Real Madrid dhe Barcelona duket se do ta kenë një tjetër derbi, por kësaj radhe në tregun e transferimeve. Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala është shkaktari kryesor që dy gjigantët spanjoll d...